Jak přidělat podlahové lišty?

Podlahové lišty představují jeden z nejlepších způsobů, jak elegantně vyřešit přechod mezi stěnou a nově položenou podlahou. Kromě toho, že to zkrátka dobře vypadá, chrání okraj podlahy před poškozením, vlhkostí a umně skryjí i případně kabely. Jak postupovat při jejich přidělávání?

Jak ošetřit dřevěnou podlahu?

Dřevěné podlahy vydrží sloužit dlouhá léta, a navíc u toho skvěle vypadají. Ano, tak nějak se to říká. Ale samo to takhle fungovat nebude. Za své spolehlivé služby od vás podlaha bude něco vyžadovat. A sice řádnou péči, která prodloužení její životnost, a ještě více nechá vyniknout dřevo jakožto přírodní materiál.

Jak odstranit vlhkost podlahy?

Prasklé vodovodní potrubí, zastaralá hydroizolace, zvýšená hladina podzemní vody, špatný odvod dešťové vody, poškození kanalizace, střešní krytiny, povodně, záplavy či běžná vlhkost při stavbě nového domu. Způsobů, jak se vám může vlhkost dostat do domu je nespočet.

Jak vysoko od podlahy umístit záchod?

Zcela samozřejmě věnujeme pozornost dispozičnímu řešení například kuchyně, pakliže stavíme nebo rekonstruujeme. Totéž bychom však měli mít na paměti i u našeho WC, které bývá mnohdy poněkud opomíjeno. Jaké zásady bychom při plánování této části bytu měli dodržovat?

Jak rozdrtit beton v podlaze?

Chystáte se na rekonstrukci a nechce se vám na bourání podlah povolávat odborníky? V následujícím textu si odpovíme na otázku, zda se tento krok dá zvládnout i svépomocí a hlavně jak.

Jakou podlahu na staré parkety?

Parkety jsou zničené nebo se vám už jenom nelíbí? Chcete jinou podlahu, protože parkety pro vás nebyly tou správnou volbou? Nemusíte parkety hned vytrhávat, jsou i materiály, které můžete položit rovnou na parkety, aniž byste je muselo vytrhávat.

Příslušenství na podlahy

Podlahy představují jeden z nejdůležitějších prvků našich obydlí, a to ať už se jedná o dům, byt či chatu. Klasický základ podlahy tvoří, ve většině případů, beton. Na něj se dále mohou umisťovat nejrůznější materiály a podlahové krytiny. Na trhu je velice pestrá nabídka, která zajišťuje, že si každý vybere nevhodnější krytinu pro svou podlahu. Samozřejmostí je různorodé barevné či vzorové provedení.

Pokud mluvíme o vytváření podlahy, nesmíme zapomenout ani na příslušenství, bez kterého by bylo prakticky nemožné vytvořit takovou podlahu, která by splňovala kritéria na kvalitu a výdrž. Jak se ovšem v takovém množství různých materiálů a prvků orientovat?

Chemie pro podlahy

Podlaha je základem každého bydlení, a to doslova. Je podkladem, po němž chodíme, stojí na ní nábytek, je vystavena vlivu nečistot. Musí být dostatečně pevná, aby snesla zátěž, musí být rovná, odolná, splňovat termoizolační nároky, tlumit zvuky a být pohodlná.

Jak naleštit plovoucí podlahy?

Jednou z předností plovoucích podlah je jejich výrazný lesk. Myslet si však, že si jej samy při běžném provozu zachovají po dlouhá léta by bylo naivní. Čas od času je zapotřebí věnovat podlahám z laminátu trochu péče, aby zase vypadaly jako nové. Naštěstí se jedená o nic složitého.

Jak odstranit asfalt z podlahy?

Jakékoliv nečistoty jsou pro nás ve většině případů nepříjemné, a obzvlášť to platí o těch, které jdou velmi těžko odstranit. K nim můžeme zařadit i skvrny od asfaltu. Co to vlastně asfalt je a jak ho lze odstranit z podlahy? Na následující řádcích se dočtete několik typů na jeho odstranění.

Jak pečovat o vinylovou podlahu?

Vinylové podlahy patří k velmi oblíbenějším podlahovým krytinám. Nalezneme je proto ve spoustě domácností. Jejich pokládka není extrémně náročná, takže i proto ji volí spousta domácích kutilů, kteří staví či rekonstruují svépomocí. Aby nám vinylová podlaha sloužila dlouhá léta a nebyly na ní ihned vidět známky opotřebení, je třeba jí věnovat dostatečnou péči při údržbě. Nesmíme samozřejmě zaměňovat běžné čištění s údržbou.

Jak vyrovnat starou dřevěnou podlahu v patře?

Plánujete rekonstrukci podlahy v podkroví? Stavební postup má v takovém případě svá specifika. V následujícím textu si ukážeme, čemu se vyhnout a proč.

Jakou barvu nábytku k šedé podlaze?

Šedá barva získává v moderních interiérech čím dál víc na oblibě. Je barvou neutrální, a vlastně to svým způsobem ani není barva. Není součástí klasického barevného spektra, stojí jaksi stranou. Jde o směs černé a bílé, která může podle vzájemného poměru základních složek nabývat odstínů od světlých až po hodně tmavé.

Jak odstranit škrábance na plovoucí podlaze?

Laminátová plovoucí podlaha patří kvůli snadnému způsobu montáže k velmi oblíbeným podlahovým krytinám. Přestože je vysoce odolná, i ona se může poškodit, stačí přítomnost domácího mazlíčka, který ji poškrábe. Jak takovou nehodu napravit?

Jak zakrýt instalace na podlaze?

Kabely, které volně leží na podlaze jsou nejen nevzhledné, ale také nebezpečné, jelikož mohou zvyšovat riziko úrazu či rychlého opotřebení. Jejich zakrytí je ve většině případů celkem snadné a není příliš náročné. Nejideálnější však je, pokud s instalací počítáme ještě před pokládkou podlahy a můžeme si tak vytvořit prostor, kde se kabely schovají. Před výběrem vhodného způsobu zakrytí bychom si také měli ujasnit, zda se jedná o kabely klasické elektroinstalace, prodlužovací či spotřebičové šnůry či telefonní, internetový nebo anténní kabel. Možností, jak zakrýt instalaci je samozřejmě řada. Vždy záleží na Vašich preferencích a konkrétní představě a v neposlední řadě samozřejmě i na finančním rozpočtu. Na prvním místě by ovšem měla být především Vaše bezpečnost.