Kristýna P. - článkyPříslušenství na podlahy

Podlahy představují jeden z nejdůležitějších prvků našich obydlí, a to ať už se jedná o dům, byt či chatu. Klasický základ podlahy tvoří, ve většině případů, beton. Na něj se dále mohou umisťovat nejrůznější materiály a podlahové krytiny. Na trhu je velice pestrá nabídka, která zajišťuje, že si každý vybere nevhodnější krytinu pro svou podlahu. Samozřejmostí je různorodé barevné či vzorové provedení.

Pokud mluvíme o vytváření podlahy, nesmíme zapomenout ani na příslušenství, bez kterého by bylo prakticky nemožné vytvořit takovou podlahu, která by splňovala kritéria na kvalitu a výdrž. Jak se ovšem v takovém množství různých materiálů a prvků orientovat?

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak odstranit asfalt z podlahy?

Jakékoliv nečistoty jsou pro nás ve většině případů nepříjemné, a obzvlášť to platí o těch, které jdou velmi těžko odstranit. K nim můžeme zařadit i skvrny od asfaltu. Co to vlastně asfalt je a jak ho lze odstranit z podlahy? Na následující řádcích se dočtete několik typů na jeho odstranění.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak pečovat o vinylovou podlahu?

Vinylové podlahy patří k velmi oblíbenějším podlahovým krytinám. Nalezneme je proto ve spoustě domácností. Jejich pokládka není extrémně náročná, takže i proto ji volí spousta domácích kutilů, kteří staví či rekonstruují svépomocí. Aby nám vinylová podlaha sloužila dlouhá léta a nebyly na ní ihned vidět známky opotřebení, je třeba jí věnovat dostatečnou péči při údržbě. Nesmíme samozřejmě zaměňovat běžné čištění s údržbou.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak vyčistit od smoly podlahu?

Znečistění smolou nepatří zrovna k nejoblíbenějším typům znečištění. Není se čemu divit. Snadno se zanese na nechtěná místa, ale poměrně těžko se odstraňuje. Existuje řada užitečných rad, které by s jejím odstraněním mohly pomoci, ale vždy záleží také na míře znečistění. K dispozici je i řada přípravků, jež Vám s tímto problémem taktéž pomohou. Co to ale vlastně smola je a kde se s ní můžeme setkat?

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak zakrýt instalace na podlaze?

Kabely, které volně leží na podlaze jsou nejen nevzhledné, ale také nebezpečné, jelikož mohou zvyšovat riziko úrazu či rychlého opotřebení. Jejich zakrytí je ve většině případů celkem snadné a není příliš náročné. Nejideálnější však je, pokud s instalací počítáme ještě před pokládkou podlahy a můžeme si tak vytvořit prostor, kde se kabely schovají. Před výběrem vhodného způsobu zakrytí bychom si také měli ujasnit, zda se jedná o kabely klasické elektroinstalace, prodlužovací či spotřebičové šnůry či telefonní, internetový nebo anténní kabel. Možností, jak zakrýt instalaci je samozřejmě řada. Vždy záleží na Vašich preferencích a konkrétní představě a v neposlední řadě samozřejmě i na finančním rozpočtu. Na prvním místě by ovšem měla být především Vaše bezpečnost.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak odstranit staré lepidlo z podlahy?

Při pokládce nové podlahy je velmi důležité, abychom správně připravili podklad. Pokud máme na podlaze zbytky nejrůznějších lepidel, je nutné je odstranit. Níže se dočtete, jak lze staré lepidlo odstranit snadno a poměrně rychle. Se zbytky lepidla se setkáme především po stržení starého linolea nebo koberce.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek
Jaké dveře k dubové podlaze?

Chcete mít barevně sladěný domov k dokonalosti, ale stále si nevíce rady, jaké použít dveře k Vaší podlaze? Níže se dočtete pár tipů, jaké dveře se hodí k dubové podlaze. Třeba zde naleznete takovou kombinaci, kterou si zamilujete.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jakou podlahu do garáže?

Garáž není obytnou plochou, ale i přesto se o ni musíme řádně starat, aby nám co nejdéle vydržela v co možná nejlepším stavu. Proto je důležité dbát na správný výběr vhodných materiálů. V případě garáže bychom se tak měli nejvíce zaměřit na podlahu, která musí v mnohých případech snášet vysokou zátěž. Proto podléhá speciálním požadavkům na použitý materiál, které je třeba respektovat. Garáž nemusí sloužit jen k parkování vozidel, ale může plnit i určitou funkci kůlny či dílny, k čemuž je nutné také přihlédnout. 

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Postup při nivelaci podlahy

Při vytváření nových podlah nebo obměně nášlapných ploch je nutné myslet na to, že je třeba docílit co možná největší rovnosti. V řadě případů to může být poměrně složitý úkol. Lze si však vypomoci nivelací, která je v současné době velmi oblíbená. Nivelační podklad je vhodný pro jakýkoliv typ podlahy. Zajistí rovný a suchý povrch, se kterým se dá dále pracovat. Nivelaci lze jednoduše použít i na místa, která jsou nerovná díky nánosům lepidla či jiných hmot, které nelze snadno odstranit.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek