Ondřej Kodym - článkyJak odstranit vlhkost podlahy?

Prasklé vodovodní potrubí, zastaralá hydroizolace, zvýšená hladina podzemní vody, špatný odvod dešťové vody, poškození kanalizace, střešní krytiny, povodně, záplavy či běžná vlhkost při stavbě nového domu. Způsobů, jak se vám může vlhkost dostat do domu je nespočet.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak nalepit korkovou podlahu?

Že se korek nepoužívá jen na zátky do lahví s vínem, to asi tuší každý. Korkové podlahové krytiny z kůry korkového dubu se vyznačují skvělou elasticitou, jsou teplé, vzdušné, tlumí kroky, disponují antistatickými vlastnostmi a velmi dobře vypadají. Pro někoho může hovořit i jejich ekologická nezávadnost a snadná údržba.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak ošetřit dřevěnou podlahu?

Dřevěné podlahy vydrží sloužit dlouhá léta, a navíc u toho skvěle vypadají. Ano, tak nějak se to říká. Ale samo to takhle fungovat nebude. Za své spolehlivé služby od vás podlaha bude něco vyžadovat. A sice řádnou péči, která prodloužení její životnost, a ještě více nechá vyniknout dřevo jakožto přírodní materiál.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak naleštit plovoucí podlahy?

Jednou z předností plovoucích podlah je jejich výrazný lesk. Myslet si však, že si jej samy při běžném provozu zachovají po dlouhá léta by bylo naivní. Čas od času je zapotřebí věnovat podlahám z laminátu trochu péče, aby zase vypadaly jako nové. Naštěstí se jedená o nic složitého.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak přidělat podlahové lišty?

Podlahové lišty představují jeden z nejlepších způsobů, jak elegantně vyřešit přechod mezi stěnou a nově položenou podlahou. Kromě toho, že to zkrátka dobře vypadá, chrání okraj podlahy před poškozením, vlhkostí a umně skryjí i případně kabely. Jak postupovat při jejich přidělávání?

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Nivelační stěrky

O tom, co to zhruba je nivelační stěrka, má dnes ponětí spousta lidí. Přesto o tomto tématu v odborných i laických kruzích koluje mnoho mýlek, zavádějících a chybných informací. Proto si pojďme ujasnit, o co přesně se jedná, jak se nivelační stěrka chová, aplikuje a k čemu vlastně slouží.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak vybrat podlahu s dobrým protiskluzovým povrchem

Kluzká a smekající se podlaha je tou nejlepší cestou, jak si přivodit nepříjemný úraz. Zejména v koupelnách a kuchyních, kde panuje zvýšená vlhkost, k němu může dojít až nehezky snadno. V dalších prostorách, jako jsou chodby či schody také nemusí být k uklouznutí daleko a podíváme-li se do pracovního prostředí, úrazy odtud z velké části způsobuje právě správně neupravená podlaha. Jak se takovým nepříjemnostem vyhnout?

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Tipy čím obložit schodiště

Ať už jste v situaci, kdy dokončujete novostavbu či se pouštíte do rekonstrukce staršího objektu, v jednu chvíli na vás vybafne otázka: „Čím mám obložit schodiště?“ Pokud tedy schodiště ve svém domku máte a tato otázka je oprávněná a nechcete mu ponechat pouze betonový vzhled, máme pro vás několik tipů na tradiční i méně známá obložení.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek