PVC

Jakou podlahu na staré parkety?

Parkety jsou zničené nebo se vám už jenom nelíbí? Chcete jinou podlahu, protože parkety pro vás nebyly tou správnou volbou? Nemusíte parkety hned vytrhávat, jsou i materiály, které můžete položit rovnou na parkety, aniž byste je muselo vytrhávat.

Podlaha ze zámkových dlaždic

Podlahu ze zámkových dlažic opatříte buď v klasické podobě, tedy z betonových dlaždic, nebo jako PVC a gumovou zámkovou dlažbu. Díky vysoké odolnosti obou druhů zámkových dlaždic se hodí pro rušná místa se zátěžovým provozem. Efektivní, odolná a cenově výhodná dlažba se dobře vyjímá v interiérech i exteriérech.

Jak vybrat zdravou a bezpečnou podlahu?

I když je podlaha výrazným estetickým prvkem každé místnosti, krása by neměla být jediným měřítkem jejího výběru. Aby po dlouhá letá dobře sloužila, musí být nejen dostatečně odolná a s ohledem na místo svého položení vhodně zvolená, ale také zdravotně nezávadná. Čím se tedy řídit a podle čeho vybírat?

Lepení pvc podlahy pracovní postup

Polyvinylchlorid, známější pod svým názvem linoleum, je přírodní materiál používaný ve formě dlouhých širokých rolí jako podlahová krytina. Linoleum je velice oblíbené zejména pro svou vysokou odolnost a dlouhou životnost. Oproti jiným podlahovým krytinám má velkou výhodu a to v tom, že se snadno udržuje a je hygienické, zejména protože je voděodolné a celistvé (narozdíl od plovoucí podlahy do jejichž spar se mohou dostat bakterie a prach). Pokud je tedy v rodině alergik nebo astmatik, linoleum je nejlepší volba. Nejvyhledávanější je také díky své široké škále provedení. Na výběr je velké množství vzorů a motivů, které jsou atraktivní a moderní. Často vůbec nelze poznat, že se jedná jen o optickou napodobeninu kachlíkové nebo plovoucí podlahy.

Dřevěné podlahy

Dostavěli jste svůj dům a čeká vás výběr podlah? Pak byste měli zbystřit. Vybrat správnou podlahu je totiž stěžejní rozhodnutí. Od něj se bude odvíjet vše ostatní – styl místností, výmalba, nákup nábytku a samozřejmě hlavně to, jak se vám v něm bude žít.