Dřevo

Jak ošetřit dřevěnou podlahu?

Dřevěné podlahy vydrží sloužit dlouhá léta, a navíc u toho skvěle vypadají. Ano, tak nějak se to říká. Ale samo to takhle fungovat nebude. Za své spolehlivé služby od vás podlaha bude něco vyžadovat. A sice řádnou péči, která prodloužení její životnost, a ještě více nechá vyniknout dřevo jakožto přírodní materiál.

Jak vyrovnat starou dřevěnou podlahu v patře?

Plánujete rekonstrukci podlahy v podkroví? Stavební postup má v takovém případě svá specifika. V následujícím textu si ukážeme, čemu se vyhnout a proč.

Jak vybrat zdravou a bezpečnou podlahu?

I když je podlaha výrazným estetickým prvkem každé místnosti, krása by neměla být jediným měřítkem jejího výběru. Aby po dlouhá letá dobře sloužila, musí být nejen dostatečně odolná a s ohledem na místo svého položení vhodně zvolená, ale také zdravotně nezávadná. Čím se tedy řídit a podle čeho vybírat?

Postup pokládání dřevěné podlahy na terče

Systém pokládání dřevěných podlah na terče se u klasických podlah v domácnosti příliš nepoužívá, daleko častěji se s ním můžeme setkat u teras, balkonů, lodžií nebo u bazénů. Jedná se o poměrně zajímavou metodu skloubení moderního vzhledu terasy s přirozenou hydroizolací. Nejedná se o nijak novou metodu, známá je již dlouho, ale opravdu hojně využívat se začala až v poslední době. Velkou výhodou dřevěné podlahy na terčích je její snadná demontáž a oprava v případě poškození.

Co jsou akustické podložky pod vinylovou podlahu?

Akustické podložky, které mají navzdory svému názvu se zvukem společného jen velice málo, se používají jako podklad pod vinylové podlahy, vyrobené z polyvinylchloridu (PVC), které jsou v současné době velice oblíbené pro své četné přednosti, mezi něž patří snadná údržba, tlumení kroků, všestranná odolnost a snadná instalace.

Laminátové podlahy

Novostavba rodinného domu nebo developerský projekt, kde máte možnost klientských změn. Kompletní rekonstrukce ve starším bytě či úprava jednoho z pokojů. Ano, všude tam se musíte rozhodnout o nejdůležitějším prvku, který bude udávat vzhled celé místnosti. Dejte hlas laminátové podlaze!