Vinyl

Jakou podlahu na staré parkety?

Parkety jsou zničené nebo se vám už jenom nelíbí? Chcete jinou podlahu, protože parkety pro vás nebyly tou správnou volbou? Nemusíte parkety hned vytrhávat, jsou i materiály, které můžete položit rovnou na parkety, aniž byste je muselo vytrhávat.

Jak pečovat o vinylovou podlahu?

Vinylové podlahy patří k velmi oblíbenějším podlahovým krytinám. Nalezneme je proto ve spoustě domácností. Jejich pokládka není extrémně náročná, takže i proto ji volí spousta domácích kutilů, kteří staví či rekonstruují svépomocí. Aby nám vinylová podlaha sloužila dlouhá léta a nebyly na ní ihned vidět známky opotřebení, je třeba jí věnovat dostatečnou péči při údržbě. Nesmíme samozřejmě zaměňovat běžné čištění s údržbou.

Jak má byt rovná podlaha pro pokládku vinylu?

Vinylovou podlahu má pro její vlastnosti doma řada z nás. Je velmi příjemná a měkká pro chůzi. Ještě váháte nad pořízením? Pokládka není komplikovaná, důležité ale je, aby byl podklad rovný. Jak to zajistit?

Jak vybrat zdravou a bezpečnou podlahu?

I když je podlaha výrazným estetickým prvkem každé místnosti, krása by neměla být jediným měřítkem jejího výběru. Aby po dlouhá letá dobře sloužila, musí být nejen dostatečně odolná a s ohledem na místo svého položení vhodně zvolená, ale také zdravotně nezávadná. Čím se tedy řídit a podle čeho vybírat?

Co je vinylová podlaha click?

Znáte ten pocit, když ráno bosí vstanete z postele a ještě v pyžamu se bosí procházíte po bytě. Po čem se v takové chvíli chcete procházet? Po studené dlažbě, koberci nebo kvalitní podlaze? I my víme, že takový měkký, teplý a na dotek příjemný koberec je nejlepší volbou. Ale někdy jej použít nemůžeme. Lidé s alergiemi se jej musí zříci úplně nebo aspoň částečně omezit na kusové koberce, a tak se tedy i oni musí rozhodovat, po jakém povrchu budou nuceni dennodenně našlapovat. Koberce se neužívají v komerčních prostorách. Všude tam, tedy pokládáme snadno udržovatelné podlahy.

Postup izolace podlahy?

Takzvané „úniky tepla“ není radno podcenit. Pokud dům, konkrétně podlahu, nezateplíte, může se stát, že Vám kromě tepla bude, metaforicky řečeno, dírami v podlaze unikat i spousta peněz. A kromě toho, nikdo z nás přece nechce být v zimě stále nachlazený kvůli ledovým podlahám. A proto stojí za to podlahu zaizolovat, jedná se totiž o investici, která se Vám velice rychle vrátí. Kromě tepelné izolace se můžeme zmínit i o hydroizolaci (proti vodě) a zvukové izolaci (zejména proti krokové), které bude v tomto článku také dán prostor.

PVC podlahy

V době, kdy je na trhu výběr z mnoha druhů podlahových krytin, je ideální dobře se mezi nimi zorientovat a pak teprve začít vybírat. Podlahy z PVC patří dnes mezi ty nejžádanější a to nejen díky nízkým nákladům na pořízení. PVC je především odolný materiál, který se snadno udržuje. Vhodný je do bytů, domů i velkých komerčních prostor. Aby vám však podlaha z PVC dobře sloužila, je dobré si nejprve uvědomit několik důležitých kritérií.