Jaká podlaha je nejlepší?

Chystáte se stavět dům nebo rekonstruovat byt a marně si lámete hlavu s výběrem podlahy? Po přečtení tohoto článku budete mít jasno.

Pár drobných rad na začátek:

  • Dlouhodobá investice – je důležité si uvědomit, že podlahu nebudete vyměňovat každý rok.
  • Vzhled interiéru – podlaha dokonale dokresluje celkový vzhled interiéru
  • Barevné odstíny – i výběr barevného odstínu vykoná svou službu, světlá podlaha například místnost opticky zvětší, tmavá podlaha zase dodá kontrast
  • Podlaha do jednotlivých místností – každá místnost má svá specifika a proto se do každé místnosti hodí jiná podlaha
  • Úklid – myslete také na to, že každá podlaha vyžaduje jinou péči

Dřevěná podlaha

Dřevěné podlahy jsou výbornou volbou do rodinných domů. Často se o dřevěných podlahách mluví jako o věčných, protože mají velice dlouhou životnost. Jsou vhodné do obývacích pokojů, dětských pokojů a ložnic.

Cenový průměr je u dřevěných podlah těžké určit, závisí na druhu dřeva.

Laminátová podlaha

Laminátové podlahy můžeme přirovnat k plovoucím podlahám. Povrch laminátových podlah chrání před poškozením vnějších vlivů. I laminátové podlahy se hodí do obývacích pokojů, dětských pokojů a ložnic. Dalšími výhodami jsou snadná údržba, jednoduchá montáž a velký výběr dekorů a vzorů.

Cenově se laminátové podlahy pohybují v průměru 500Kč/m2.

Vinylová podlaha

Vinylové podlahy alias krytiny z PVC. Hlavní předností je cenová dostupnost. Ideální umístění vinylových podlah je kuchyně. PVC podlahy jsou snadné na údržbu a jsou velice odolné. Jsou na dotek příjemné a nejsou studené.

Za mvinylových podlah zaplatíte průměrně 300Kč.

Lité podlahy

Lité podlahy našli uplatnění v technických místnostech, sklepech nebo garážích. Tyto podlahy vynikají krátkou dobou realizace, jednoduchou údržbou, vysokou odolností, hygienickou a zdravotní nezávadností. Jedinou drobnou nevýhodou je náročná příprava podkladu.

Lité podlahy se pohybují kolem 700 Kč/m2.

Keramické podlahy

Keramické podlahy jsou téměř nezničitelné, díky jejich vysoké odolnosti se o ně několik desítek let nebudete muset vůbec starat. Keramické podlahy volíme především do koupelen nebo toalet. Můžete si vybrat z několika designových provedení (kámen, dřevo atd.)

 Za keramické podlahy si připlatíte.

Marmoleum (linoleum)

Jedná se o plovoucí podlahu z přírodních materiálů s příjemným pocitem na dotek. Snadno dosahuje pokojové teploty, tudíž není ani studené na dotek. Marmoleum je vhodné téměř do každé místnosti, díky širokému výběru si každý přijde na své.

Cena marmolea či linolea je cca 1300Kčm2.

KamilaK