Jak odstranit vteřinové lepidlo z plovouci podlahy?

Vteřinové lepidlo je jistě užitečným pomocníkem, na plovoucí podlaze jej ale nikdo rád nevidí. Když už se tam ocitne, jakým způsobem je možné se jej co nejefektivněji zbavit bez způsobených škod? Nejjednodušší samozřejmě je pokusit se lepidlo prostě odloupnout nehty. V okamžiku, kdy to nejde, je nutné přistoupit k dalším krokům, přičemž je třeba postupovat s nejvyšší opatrností.

Spolehlivým odstraňovačem vteřinového lepidla je Debonder

Na první pohled se to může zdát nemožné, naštěstí ale přece jen existují přípravky, s jejichž pomocí vteřinové lepidlo z plovoucí podlahy zmizí. Příkladem je Debonder, po jehož nanesení je možné odstranit vrstvu lepidla bez poškození plochy. Tento odstraňovač vteřinového lepidla se prodává v modelářských prodejnách a také v obchodech s plastikovými modely.

S acetonem zacházejte u plovoucích podlah opatrně

Jiné řešení představuje užití odlakovače na nehty s obsahem acetonu. Existuje tu ale riziko možného poškození povrchu podlahy, proto je třeba vyzkoušet jej nejdříve na nějakém místě, na které není moc vidět. Pokud se vše podaří, omyjte povrch mýdlovou vodou. Ošetřit ji lze následně i olivovým olejem nebo včelím voskem.

Při odstraňování vteřinového lepidla pomůže i citronová šťáva

Méně agresivní řešení než aceton představuje citronová šťáva. Ta se nanese na kartáček, jímž se posléze přejíždí po skvrně krouživými pohyby do té doby, než se lepidlo na okrajích začne odlupovat. Stejného cíle lze dosáhnout i za pomoci lihu.

Minerální olej najde své využití u podlah z nenalakovaného dřeva

Na plovoucí podlahu z nenalakovaného dřeva lze využít rovněž minerální olej, který je schopen odloupnout lepidlo. Kus hadříku se namočí do oleje a tře se s ním skvrna do té doby, než se její okraje alespoň trochu nadzvednou. Olej se posléze smyje teplou mýdlovou vodou a povrch se vyleští.

MichaelaVŠtítky: Plovoučka