Plovoučka

Jakou podlahu na staré parkety?

Parkety jsou zničené nebo se vám už jenom nelíbí? Chcete jinou podlahu, protože parkety pro vás nebyly tou správnou volbou? Nemusíte parkety hned vytrhávat, jsou i materiály, které můžete položit rovnou na parkety, aniž byste je muselo vytrhávat.

Jak naleštit plovoucí podlahy?

Jednou z předností plovoucích podlah je jejich výrazný lesk. Myslet si však, že si jej samy při běžném provozu zachovají po dlouhá léta by bylo naivní. Čas od času je zapotřebí věnovat podlahám z laminátu trochu péče, aby zase vypadaly jako nové. Naštěstí se jedená o nic složitého.

Jak odstranit škrábance na plovoucí podlaze?

Laminátová plovoucí podlaha patří kvůli snadnému způsobu montáže k velmi oblíbeným podlahovým krytinám. Přestože je vysoce odolná, i ona se může poškodit, stačí přítomnost domácího mazlíčka, který ji poškrábe. Jak takovou nehodu napravit?

Jak dlouho trvá položení plovoucí podlahy?

Množství času stráveného nad pokládáním plovoucí podlahy se odvíjí od mnoha faktorů. Záleží samozřejmě na velikosti místnosti, kde se chystáte podlahu položit a na tom, zda budete podlahu pokládat sami a jak moc jste v tom zkušení. Nebo můžete jednoduše přenechat práci profesionálům. V tomto článku naleznete kroky, které je třeba absolvovat při pokladu nové podlahy a jak moc času vám přibližně zaberou.

Jak umýt plovoucí podlahu?

Plovoucí podlaha je sama o sobě velice náchylná na vodu, hlavně z tohoto důvodu bychom měli při úklidu dodržovat určitá pravidla. Zvýšená a správná péče o plovoucí podlahu výrazně zvýší její životnost.

Jak odmastit plovoucí podlahu, aby neklouzala?

Sledujete rádi zimní sporty, ale kluzká plovoucí podlaha doma vás netěší? Není se co divit, ortopedové mají vždy v zásobě dostatek historek o tom, jak nepříjemná zranění může takový pád po sklouznutí po plovoucí podlaze způsobit. Existuje ale nějaký zaručený způsob k odmaštění plovoucí podlahy?

Jak odstranit vteřinové lepidlo z plovouci podlahy?

Vteřinové lepidlo je jistě užitečným pomocníkem, na plovoucí podlaze jej ale nikdo rád nevidí. Když už se tam ocitne, jakým způsobem je možné se jej co nejefektivněji zbavit bez způsobených škod? Nejjednodušší samozřejmě je pokusit se lepidlo prostě odloupnout nehty. V okamžiku, kdy to nejde, je nutné přistoupit k dalším krokům, přičemž je třeba postupovat s nejvyšší opatrností.

Jak oživit plovoucí podlahu?

Hlavními nepříteli plovoucích podlah jsou vlhkost, voda, ostré hrany předmětů a drápky domácích mazlíčků. I přesto, že životnost plovoucí podlahy je poměrně dlouhá, tyto nepříznivé vlivy její životnost mohou výrazně zkrátit.

Proč praská plovoucí podlaha? A jak tomu předcházet?

Plovoucí podlahy patří v současnosti k nejoblíbenějším typům podlah díky jejich vysoké odolnosti, snadné údržbě a poměrně snadné instalaci. Pokud ale dojde k podcenění právě těchto jejich předností, může snadno dojít k poškození a popraskání podlahy. Důležitý je tak nejen výběr kvalitní plovoucí podlahy, ale i její položení a správný úklid.

Plovoucí podlaha

O samotné podstatě povahy plovoucích podlah a o některých jejích vlastnostech mnohé vypovídá již jen samotný název. Plovoucí - to znamená, že taková podlaha není pevně spojená s betonovým, či jiným podkladem. To by mohlo zavánět nestabilitou a dalšími konstrukčními nevýhodami, ovšem zdání klame a opak je pravdou. Plovoucí podlaha má řadu vynikajících vlastností.