Jak oživit plovoucí podlahu?

Hlavními nepříteli plovoucích podlah jsou vlhkost, voda, ostré hrany předmětů a drápky domácích mazlíčků. I přesto, že životnost plovoucí podlahy je poměrně dlouhá, tyto nepříznivé vlivy její životnost mohou výrazně zkrátit.

Péče o plovoucí podlahu

Prvním a základním pravidlem je věnovat plovoucí podlaze každodenní péči.

Dodržujte pár základních pravidel:

  • Každodenní úklid – drobné částečky, písek a další nečistoty mohou působit jako brusný papír, proto je dobré je často odstraňovat. Vystačíte si se smetákem nebo vysavačem.
  • Používejte pouze jemné čisticí prostředky – abrazivní čisticí přípravky mohou povrch podlah trvale poškodit.
  • Pozor na vodu – plovoucí podlahu vytírejte jenom vyždímaným hadrem. Pokud se na podlahu rozlije voda, co nejrychleji ji setřete.

Dále také stojí za zvážení výběr podlahy s vyšším číslem zátěžové třídy, i tím docílíte vyšší životnosti podlahy. Bytová kategorie je 21-23.

Druhy poškození

I když se budete sebevíc snažit, nastanou situace, při kterých poškození podlahy bohužel zabránit nemůžete. Záleží na druhu poškození, někdy můžete opravy provést svépomocí, ale někdy budete muset povolat odborníka. Tento druh opravy může být finančně náročný.

Drobné poškození

Drobné škrábance, rýhy nebo odřené plochy jsou viditelné při bližším prozkoumání podlahy. Na opravu těchto drobných poškození budete potřebovat speciální prostředky, kterých je na našem trhu dostatek a jsou cenově dostupné. Nejvhodnějším prostředkem je speciální podlahářský vosk, který se nanáší pomocí nahřáté pájky. Výběru odstínu vosku se opravdu pověnujte, měl by přesně odpovídat odstínu podlahy. Samotná oprava není nijak náročná a vaše podlaha bude zářit jako nová.

Hlubší poškození

Na poškození závažnějšího charakteru a hlubších rýh bohužel neexistuje žádný speciální přípravek. V tomto případě nám nezbyde nic jiného než celou podlahu rozebrat a poškozené lamely vyměnit. Tento druh oprav je poněkud náročnější, ale určitě ho zvládnete. Je dobré si poškozenou i náhradní lamelu přeměřit, vyhnete se následným možným komplikacím.

KamilaKŠtítky: Plovoučka