Jak umýt plovoucí podlahu?

Plovoucí podlaha je sama o sobě velice náchylná na vodu, hlavně z tohoto důvodu bychom měli při úklidu dodržovat určitá pravidla. Zvýšená a správná péče o plovoucí podlahu výrazně zvýší její životnost.

Pořídili jste si plovoucí podlahu a rádi byste, aby vám vydržela, co možná nejdéle? Pokud budete dodržovat následující zásady, výsledek bude zaručený.

Běžná péče

Zásada číslo jedna je plovoucí podlahu pravidelně zametat, jak často budete podlahu zametat, je na vašem uvážení. Pokud máte malé děti nebo domácí mazlíčky, podlahu byste měli zametat častěji. Používejte smeták s jemnými štětinami nebo vysavač s jemným kartáčem, zabráníte tak poškrabání podlahy.

Vytírání

Plovoucí podlahu vytírejte zásadně horkou vodou. Horká voda nepoškodí ochrannou vrstvu laminátu a navíc na podlaze nezůstanou žádné fleky. Hadr nebo mop pořádně vyždímejte, přebytečná voda, která zůstane na povrchu, může podlahu poškodit.

Znečištěná podlaha

Pokud vám na podlaze zůstanou skvrny a nečistoty, které neodstraní ani horká voda, můžete si připravit roztok octa a vody, který podlahu zaručeně vyčistí. Je důležité ocet naředit, protože samotný by mohl podlahu poškrabat. Roztok si dejte do rozprašovače a nastříkejte na skvrny, nechte chvilku působit a potom podlahu setřete horkou vodou.

Čisticí přípravky

Bělidla, chemické čisticí prostředky, parfémovaná mýdla nebo prostředky na mytí nádobí, všechny tyto zmíněné přípravky plovoucí podlahu nevratně poškodí. Nejvhodnější je jemné mýdlo nebo dětský šampon. Mýdlová voda vám pomůže odstranit drobné nečistoty, šlápoty od bot nebo zvířecích tlapek.

Pozor na rozlitou vodu

Rozlitá voda je hlavním nepřítelem plovoucích podlah. Pokud se vám na podlahu vylije voda nebo vás vytopí soused, snažte se vodu z plovoucí podlahy, co nejrychleji setřít. V tom lepším případě zůstane podlaha nepoškozená, v tom horším se podlaha zvlní a budete ji muset renovovat.

KamilaK