Jak odmastit plovoucí podlahu, aby neklouzala?

Sledujete rádi zimní sporty, ale kluzká plovoucí podlaha doma vás netěší? Není se co divit, ortopedové mají vždy v zásobě dostatek historek o tom, jak nepříjemná zranění může takový pád po sklouznutí po plovoucí podlaze způsobit. Existuje ale nějaký zaručený způsob k odmaštění plovoucí podlahy?

Chraňte podlahu před vlhkostí!

Podobně jako třeba u péče o zuby je i u plovoucích podlah důležitá prevence. V případě, že se něco vylije na plovoucí podlahu, by mělo ihned dojít za pomoci utěrky nebo houby k vyčištění, přebytečná tekutina by měla být vysáta prostřednictvím suché utěrky. Podlaha nikdy nesmí zůstat vlhká!

Vosková a olejová leštidla plovoucí podlahy nepotřebují

Jednou z častých chyb je skutečnost, kdy jsou na plovoucí laminátovou podlahu zbytečně používána vosková a olejová leštidla. Právě ta mohou zapříčinit její kluzkost, přitom nejsou vůbec nutná.

Nejjednodušším odmašťovacím prostředkem je horká voda

K odmaštění plovoucí podlahy obvykle stačí i horká voda. Jestliže je užita správně, nezůstanou na podlaze žádné fleky, současně se není nutné bát poškození laminátu, protože se jedná o nejohleduplnější čisticí prostředek.

Na hodně mastnou podlahu pomůže roztok octa a vody

V případě, že je podlaha skutečně hodně mastná, účinným prostředkem je roztok octa a vody. Do litrového rozprašovače se nalije zhruba 60 ml octa a doleje se vodou. Pamatujte na to, že tímto roztokem smíte nastříkat podlahu pouze po částech, protože musí být ihned setřena, což by se vám v okamžiku, kdy byste ji postříkali celou, nemohlo podařit! Následně podlahu setřete vlhkou houbou či vlhkým houbovým mopem. Samozřejmostí je její konečné vysušení.

Řešení představuje také jemné mýdlo nebo dětský šampon

K odmaštění podlahy poslouží i jemná mýdla nebo dětský šampon. Tyto ingredience se promíchají s horkou vodou, aby začaly dělat bublinky. Za pomoci do roztoku namočeného mopu nebo houby podlahu vytřete. Nezapomínejte dobře ždímat, protože přebytečná voda škodí.

holanova.dŠtítky: Plovoučka